Samen werken aan De Heeg
Samen maken wij Maastricht: jij als inwoner of ondernemer, de buurtnetwerkorganisaties, vrijwilligersorganisaties, woningcorporaties, maatschappelijke organisaties, de gemeente en onze partners. Wat we in 2026 samen aanpakken, staat in het stadsdeelprogramma. Elk stadsdeel heeft een eigen programma. Enkele onderwerpen daarin hebben betrekking op 1 buurt. Hieronder lees je wat we in De Heeg aanpakken.
Het stadsdeelprogramma is nog een voorlopig programma. Door bijvoorbeeld het weer of de planning van partners kan er altijd iets veranderen. Ook willen we hierover met inwoners in gesprek. Pas daarna maken we het programma definitief. Samen bouwen we aan een stad waar iedereen zich thuis voelt.
We horen graag wat jij vindt van deze 1e versie: herken je de onderwerpen, wat vind je wel of juist niet belangrijk, of mis je iets?
Dit zijn de voorlopige projecten en activiteiten in 2026:
-
In heel Maastricht zetten we volop in op bewegen, sport en een gezonde leefstijl voor iedereen. Van kinderen op school en jongeren op straat tot volwassenen en senioren, nieuwkomers en mensen die werk zoeken: er is voor iedereen een passend aanbod, ook als bewegen niet vanzelfsprekend is of de kosten voor een vereniging te hoog zijn.
We doen dit al enkele jaren, het werkt succesvol en ook in 2026 blijven we ons hiervoor inzetten. Met sport- en beweegprogramma’s, activiteiten in de wijk, ondersteuning van verenigingen en goed onderhouden sportvoorzieningen maken we het makkelijker én leuker om actief en gezond te blijven.
In De Heeg bieden we in 2026 sport- en beweeggroepen voor volwassenen en Beweeg Bewust, samen met Huisartsenpraktijk Maasmedics, Huisartsenpraktijk Sint Fiet en Trajekt. Bij IKC ZIEZO! gaan we met kom Leren en MIK aan de slag met Gezond kindcentrum in beweging.
Meer informatie en hoe je mee kunt doen vind je op Programma's | Maastricht Sport.
-
Samen met onze partners werken we aan een groener, levendiger en goed bereikbaar centrum voor De Heeg. In de zomer van 2025 hebben we bewoners hierover bijgepraat. Met alle reacties hebben we de plannen verder uitgewerkt. Daarbij kwamen nieuwe inzichten naar voren, waardoor we nog meer kwaliteit kunnen toevoegen aan het centrum van De Heeg. Dit vraagt wel om enkele aanpassingen in het ontwerp. Daar werken we de komende periode aan.
We blijven je op de hoogte houden. Op Samen De Heeg aanpakken | Thuis in Maastricht vind je meer informatie. In het voorjaar van 2026 ontvang je ook een nieuwe editie van Samen De Heeg aanpakken in de brievenbus.
-
In 2026 start de bouw van een nieuwe gymzaal in De Heeg. Deze gymzaal komt in de plaats van de huidige sporthal die wordt gesloopt voor de nieuwe centrumplannen. Het wordt een moderne, vierkante gymzaal die kan worden gebruikt voor beweegonderwijs in de buurt.
-
In De Heeg komt een volwaardige bibliotheek. Je kunt er boeken lenen en er zijn gratis activiteiten voor jong en oud. Denk aan voorleesuurtjes, cursussen digitale vaardigheden of een informatiepunt voor vragen over de digitale overheid.
We zijn bezig met een pand voor de bibliotheek. Het college moet daar nog een besluit over nemen. Wel is duidelijk dat de bibliotheek in het voorjaar van 2026 opent. De exacte datum is nog niet bekend. Het servicepunt in Heer sluit uiterlijk 1 december 2025.
-
De gemeente, huurdersbelangenorganisaties en woningcorporaties maken samen meerjarige afspraken over welke projecten en opgaven in de stad worden opgepakt. In 2021 is onderzocht waar extra aandacht nodig is. We hebben toen 6 wijken aangewezen waar we extra in willen investeren. De Heeg is er daar 1 van.
De huidige afspraken gaan over betaalbaarheid, wonen en zorg, woonruimteverdeling, veiligheid en leefbaarheid, vastgoed, studentenhuisvesting, tijdelijkheid en duurzaamheid, en over een gebiedsgerichte aanpak. Deze afspraken gelden tot en met 2026. Je vindt ze hier.
In 2026 maken we nieuwe afspraken voor de periode 2027 en verder. Huurdersverenigingen, zoals Servaassleutel, Woonvallei, Woonbelang en Huurdersbelangen Zuid Limburg worden hierbij betrokken, zodat de plannen passen bij de wensen en behoeften in de wijk. Zo zorgen we ervoor dat we de goede dingen doen voor de buurten.
-
In 2050 willen we helemaal klimaatneutraal zijn. Een belangrijke stap daarin is volledig stoppen met aardgas. Daarom moet elke woning overstappen op een warmtenet, warmtepomp of ander alternatief voor aardgas. In Maastricht doen we dit stap voor stap, buurt voor buurt. Omdat elke wijk anders is, kijken we samen met inwoners en verenigingen van eigenaren welke oplossingen het beste werken.
In een aantal buurten, waaronder De Heeg, zijn we al begonnen met een verkenning naar een aardgasvrije buurt. Meer informatie over isoleren en het aardgasvrij maken van jouw woning lees je op Aardgasvrije wijken | Thuis in Maastricht. Op deze website vind je actuele informatie en terugblikken op bijeenkomsten.