1 mei 2025 - Artikel

Waar komt een laadpaal? Denk mee!

Het gebruik van openbare laadpalen neemt toe, want meer en meer mensen rijden een elektrische auto. Daar waar laadpalen veel gebruikt worden, worden laadpalen bijgeplaatst. Ieder half jaar kiezen we daarvoor plekken uit. We horen graag wat jij vindt van de locaties die we voorstellen.

Van 1  tot en met 15 mei 2025 kun je reageren op de voorgestelde locaties. Dat gebeurt via een kaart.

Reageer via de kaart

Heb je hulp nodig bij het invullen van de kaart? 

Bel 14 043 en vraag naar de contactpersoon voor openbare laadpalen of stuur een e-mail naar laadpalen [at] maastricht.nl (laadpalen[at]maastricht[dot]nl).

Waarom deze locaties?

We hebben deze locaties gekozen omdat het verbruik van de bestaande laadpalen in deze omgeving hoog is. Daarbij hebben we eerst gekeken naar welke locaties geschikt zijn voor het plaatsen van een laadpaal. Kan het technisch? Hoe zit het met de bereikbaarheid en toegankelijkheid van de plek? Wat betekent een paal voor de verkeersveiligheid en de inrichting van de openbare ruimte?

Meer informatie over laadpalen

Sinds november zijn bijna 20 nieuwe laadpalen geplaatst. Deze maand beginnen we met het plaatsen van de laadpalen waar mensen eind vorig jaar hun mening over hebben gegeven. Lees meer over laadpalen in Maastricht op MaastrichtBereikbaar.nl en de website van de gemeente Maastricht.

afbeelding van laadpaal op stoep met een bord met daarop een P